SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Tenn 7685440
nr 768 5440
Tenn
3 delar, 1700-/1800-tal
Kondition: lagningar/slitage
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 juli 2012
kl 19:39:47
100 kr
200 kr
250 kr
350 kr
350 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Tenn
Kondition: lagningar/slitage
nr 768 5440
Tenn
3 delar, 1700-/1800-tal
Kondition: lagningar/slitage
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
måndag 30 juli 2012 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn